FOTOWOLTAIKA, CZY TO SIĘ OPŁACA?

W 2018 roku cena energii poszybowała w górę o 70%! 
Jednocześnie cena Paneli Fotowoltaiczny spadła o 40%. 
To idealny moment aby zacząć korzystać z Własnej Energii. 
Nie czekaj – Wypełnij formularz lub zadzwoń.

Wypełnij formularz kontaktowy.
oddzwonimy do Ciebie

FIRMADOM


Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Savings4U.PL. Zgoda jest dobrowolna. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest SAVINGS4U.PL Sp. z o.o. z siedzibą w Łomiankach 05-092 ul. Wydmowa 4, posiadająca numer NIP 118-20-99-682. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się rozwiązania ekologiczne. Stan ten dotyczy osób prywatnych, jak również małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Najczęściej dzieje się tak z powodu troski o środowisko, jednak niemałe znaczenie mają również kwestie finansowane. Widać to szczególnie w przypadku fotowoltaiki, dzięki której można pozyskać prąd przez przetwarzanie energii słonecznej, wykorzystując do tego celu panele fotowoltaiczne. Uzyskiwana w ten sposób ekologiczna energia elektryczna jest uznawana za wyjątkowo opłacalną.

Wyprodukowaną energię jest w pierwszej kolejności wykorzystywana przez gospodarstwo domowe, które ją wytworzy, a nadwyżki w produkcji prądu są oddawane do sieci i następnie zwracane w 80% (operator pobiera 20% nadprodukcji). Instalacja pozwala więc na tworzenie swoistego magazynu energii. W okresie letnim, dzięki dużej produkcji prądu i odprowadzaniu jego nadwyżki do sieci, zimą czy w innym czasie niskiego nasłonecznienia można pobierać prąd i wykorzystywać go na bieżąco. Proces ten nie wymaga żadnych dodatkowych czynności, jest całkowicie zautomatyzowany. Fotowoltaika pozwala więc na samodzielne pokrywanie zapotrzebowania na prąd, niemal bez konieczności korzystania z usług dystrybutora. Roczne koszty związane z energetyką spadają średnio o ok. 90% w porównaniu do poprzedzającego okresu.

Stosowanie tego systemu pozwala więc niemal całkowicie uniezależnić się od zewnętrznych dostawców energii elektrycznej. Inwestycja w przypadku małych i średnich instalacji fotowoltaicznych staje się opłacalna w ciągu około 3 do 7 lat, w zależności od warunków logistycznych, skali i nasłonecznienia. Opłaca się tym bardziej, im wyższe rachunki za prąd ma dane gospodarstwo domowe.

Korzystanie z paneli fotowoltaicznych wiąże się z jednorazowym wydatkiem obejmującym zakup urządzeń oraz montaż. Jeśli chodzi o sfinansowanie samych ogniw, możliwe jest wzięcie ich w leasing lub uzyskanie korzystnego kredytu oferowanego specjalnie na tego typu inwestycje. Ponadto istnieją różnego rodzaju dopłaty do fotowoltaiki, dzięki czemu można jeszcze bardziej obniżyć cenę ich zakupu i instalacji. Dalsze korzystanie cechuje się natomiast niskimi kosztami, zwłaszcza wówczas, gdy instalacja jest połączona z siecią dystrybucyjną. Dodatkowy montaż pompy ciepła do ogrzewania wody użytkowej i budynku, pozwoli z kolei stworzyć samowystarczalne gospodarstwo domowe. Pompa stanowi doskonałe uzupełnienie instalacji fotowoltaicznej i w efekcie pozwala uzyskać zarówno ogrzewanie, jak i prąd za darmo.

Fotowoltaika do domu jest też opłacalna ze względu na ceny prądu, zwłaszcza w porównaniu ze standardowymi opłatami przy zakupie energii z sieci. Biorąc pod uwagę wzrost kosztów energii (w ciągu ostatnich 15 lat ceny w naszym kraju podwoiły się, a w 2018 roku podwyżka wyniosła aż 70%), a także malejące wydatki na instalacje fotowoltaiczne, rozwiązanie to jest bardzo korzystne. Pozwala uzyskać darmowy prąd, uniezależnić się od zakładu energetycznego, co jest szczególnie istotne w obecnej, bardzo niepewnej i niepokojącej sytuacji dotyczącej planowanych podwyżek cen prądu w nieokreślonej jeszcze wysokości.

FOTOWOLTAIKA DlA FIRM I DLA DOMU

Korzystanie z paneli fotowoltaicznych jest polecanym rozwiązaniem dla prywatnych gospodarstw, jak też dla firm. W przypadku osób prywatnych, wyprodukowana energia jest w pierwszej kolejności zużywana na potrzeby danego domostwa, nadwyżka trafia do magazynowania w zakładzie energetycznym, skąd można ją odebrać do wysokości 80%. Prywatna osoba nie ma natomiast możliwości zarabiania na sprzedaży innym podmiotom niewykorzystanych przez siebie zasobów.

Nieco inaczej przedstawia się natomiast fotowoltaika dla firm. W tej sytuacji instalacja jest dopasowywana w taki sposób, aby nie produkowała nadwyżek prądu. W przypadku wystąpienia jednak nadprodukcji energii, która nie jest magazynowana, przedsiębiorstwo może ją sprzedać organizacjom z branży energetycznej w określonej cenie. Panele fotowoltaiczne dla firm pozwalają na uzyskanie średnich oszczędności w wysokości ok. 45% środków. W ich przypadku cała instalacja zwraca się również znacznie szybciej, niż w przypadku domów jednorodzinnych.

Wykorzystanie fotowoltaiki przez firmę jest szczególnie opłacalne. Wysokie koszty zużycia prądu w przedsiębiorstwach, będące efektem używania linii produkcyjnych oraz wielu maszyn i urządzeń, w tym np. kilkudziesięciu komputerów pracujących stale przez kilka godzin każdego dnia, generują bardzo wysokie rachunki za energię. Można je zmniejszyć poprzez baterie słoneczne. Darmowa energia elektryczna uzyskiwania dzięki panelom pozwala na częściowe uniezależnienie się od dostawców prądu i równoczesne zabezpieczenie się przed wzrostem rachunków za energię. Oszczędności wynikające z nowych rachunków za prąd, można przeznaczyć na inwestycje, rozwój firmy i zwiększenie wydajności procesów biznesowych w przedsiębiorstwie. Stosowanie ekologicznej energii elektrycznej zmniejsza negatywny wpływ na środowisko, co buduje wizerunek firmy odpowiedzialnej społecznie.

Wybór dostawcy oraz odpowiedniego systemu paneli fotowoltaicznych jest wyborem na lata. Prawidłowo zamontowany i dobrany system posłuży Ci bezawaryjnie wiele lat. Spraw aby był to mądry wybór i skontaktuj się z Nami. Gwarantujemy szybką i kompleksową obsługę.

Fotowoltaika – to nie tylko darmowa energia zasilająca urządzenia elektryczne znajdujące się w każdym gospodarstwie domowym ale jest to idealne rozwiązanie problemów związanych z ciągłym wzrostem zapotrzebowania społeczeństwa na energię oraz malejącym zasobom węgla, gazu ziemnego oraz ropy naftowej. Instalacje fotowoltaiczne nie emitują żadnych zanieczyszczeń, ich istotą jest zamiana energii słonecznej na energię elektryczną i co ważne – nie wymagają dokonywania przebudowy instalacji elektrycznej w budynku!

Co zrobić aby korzystać z darmowej energii?

Pierwszym krokiem do uzyskania słonecznej energii   jest montaż odpowiedniej instalacji na dachu lub gruncie. Instalacja łączy się przewodami z inwerterem dzięki któremu w pierwszej kolejności wykorzystujemy darmową energię zaczerpniętą ze słońca a następnie płatną z zakładu energetycznego.

Sposób działania instalacji

W panelach słonecznych znajdują się ogniwa fotowoltaiczne. Pod wpływem działania promieni słonecznych dochodzi w nich do tzw. efektu fotowoltaicznego i w konsekwencji powstaje prąd stały.

1. Prąd stały trafia do falownika – jest w nim przekształcany w prąd przemienny, który zasila urządzenia elektryczne w domu czy firmie.

2. Pozyskana dzięki panelom słonecznym energia jest wykorzystywana w pierwszej kolejności, natomiast nadwyżka prądu, której nie wykorzystasz trafia do sieci elektroenergetycznej i może z niej skorzystać Twój sąsiad, natomiast Zakład Energetyczny rozliczy się z Tobą za wytworzoną energię.

3. Jeśli potrzebujesz więcej prądu niż wytwarza Twoja instalacja PV, niedobór zostanie uzupełniony z sieci elektroenergetycznej.

Fotowoltaika z technologii przyszłości stała się naszą rzeczywistością.

Poznaj korzyści dla Twojej firmy

Gwarancja obniżenia rachunków za energię elektryczną

Aplikacja do monitorowania zużyć energii

Kompleksowa i terminowa realizacja zlecenia

Atrakcyjne finansowanie – raty 0%